O projekte

Poďme nájsť, čo je pre nás krásne, dnes v roku 2016, v miestach, kde žijeme. V Európe a na celom svete. Nech je to detail zabudnutej maľby zo sídliska, zaprášené okno, vzorka na sukni, a hoci aj pekný výhľad z kopca. Nájdite NOVÚ KRÁSU tam, kde ju iní nevideli, rozhýbte ju v krátkej animácii a ukážte ostatným v našej galérii GIF-ov!

Galéria GIF-ov o novej kráse je spojená s výstavou Hľadanie krásy, v ktorej je princíp GIF-ov prenesený do objektov a inštalácií. Počas rokov 2016 – 2017 ju bude možné vidieť vo viacerých mestách Európy. Výstava bola vytvorená pre Parlamentárium v Bruseli, kde je prístupná pre verejnosť od 8. júla do 18. septembra 2016. Ďalšie budú v Amsterdame a Linzi v Bratislave v galérii Slovenského centra dizajnu Satelit a v Prahe.

Autorkami celého projektu a nápadu prepojiť galériu GIF-ov s interaktívnou výstavou sú výtvarníčky Michaela Čopíková a Veronika Obertová, ktoré tvoria pod značkou Ové Pictures, kurátorkou je Mária Rišková.
Projekt vznikol pri príležitosti prvého predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie pod gesciou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstva kultúry SR.


Hlavným organizátorom projektu je Slovenské centrum dizajnu v Bratislave.


Vďaka patrí spolupracovníkom, partnerom a všetkým, ktorí sa zapoja do spoločného hľadania novej krásy.

Hore