O projekte

Poďme nájsť, čo je pre nás krásne v miestach, kde žijeme. Nech je to detail zabudnutej maľby zo sídliska, zaprášené okno, vzorka na sukni, a hoci aj pekný výhľad z kopca. Nájdite NOVÚ KRÁSU tam, kde ju iní nevideli, rozhýbte ju v krátkej animácii a ukážte ostatným v našej galérii GIF-ov!

Galéria GIF-ov o novej kráse je spojená s výstavou Hľadanie krásy

v ktorej je princíp GIF-ov prenesený do objektov a inštalácií. Počas rokov 2016 – 2018 je možné vidieť ju vo viacerých mestách Európy.  Pôvodne bola vytvorená pre Parlamentárium v Bruseli. Návštevníci výstavu ocenili natoľko, že v Bruseli dosiahla rekordnú návštevnosť, neskôr bola prezentovaná aj v Amsterdame počas festivalu animácie Klik, v Bratislave v domovskej galérii Slovenského centra dizajnu a v Ľubľane, v International Centre of Graphic Arts – MGLC.

Hlavným organizátorom projektu je Slovenské centrum dizajnu v Bratislave. Výstava vznikla pri príležitosti prvého predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie pod gesciou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstva kultúry SR v roku 2016. Cyklus výstav v roku 2018 sa koná v rámci oslavy výročí: 100. výročie založenia ČSR a 25. výročie vzniku Slovenskej republiky.

Autorkami celého projektu a nápadu prepojiť galériu GIF-ov s interaktívnou výstavou sú výtvarníčky Michaela Čopíková a Veronika Obertová, ktoré tvoria pod značkou Ové Pictures, kurátorkou je Mária Rišková.

Vďaka patrí spolupracovníkom, partnerom a všetkým, ktorí sa zapoja do spoločného hľadania novej krásy.

 

Hore