Ako vytvoriť GIF

1. Najskôr, než začnete pridávať GIF-y, sa musíte prihlásiť. Stačí na to použiť váš e-mail.

2. Aby ste zistili, o čo ide v tejto galérii GIF-ov, prečítajte si prosím informácie o tomto projekte.

3. Kliknite na “Pridať GIF”.

4. Pri vytváraní GIF-u si vyberte spôsob, ktorý vám viac vyhovuje: môžete použiť video nahraté na kameru alebo mobil. Ak chcete vyrobiť GIF z fotiek, vyberte a nahrajte ich sem. Rovnako môžete použiť aj link z YouTube-u.

5. Vždy, keď chcete pridať obrázok alebo video, kliknite do stredu generátora, aby sa vám otvorilo okno s prehliadačom súborov, uložených vo vašom počítači. Potom si jednoducho vyberiete fotky alebo videá, ktoré chcete použiť.

6. Po vložení fotiek si môžete vybrať, ako dlho sa budú ukazovať. Po pridaní videa si vyberte, akú časť chcete zdieľať, môžete aj celé, ak sa kapacitne vojde. Vybratú časť si na skúšku prehrajte. Ak pridávate GIF z YouTube videa, tiež môžete vybrať sekvenciu, ktorú chcete do GIF-u použiť. Ak už ste GIF vytvorili niekde inde a máte ho uložený v počítači, pridáte ho tak, že kliknete do stredu generátora a pridáte GIF. Potom kliknite na “vytvoriť GIF” pod oknom s fotkami alebo videom.

7. Keď sa GIF vygeneruje, vyplňte prosím políčka s názvom, krajinou, kategóriou, tagom, a ak ste čerpali od iného autora, uveďte prosím aj zdroj.

8. Po kliknutí na “Uložiť GIF” je to hotovo a váš GIF je pripravený na zdieľanie na sociálnych sietiach, potom ukážte svojmu okoliu, čo ste pri hľadaní krásy našli!

Hore